fbpx

Історія та цінності організації

img

Наші цінності

  • Живе та щире спілкування.
  • Відчуття ваших та своїх потреб.
  • Вчитися та навчати, розвиватися та самовдосконалюватися.
  • Обмінюватись досвідом, думками, ідеями. Помилятися та робити висновки. Ставити питання і шукати відповіді. Любити свою країну і робити її кращою. Приймати різноманіття цього світу.

Історія Організації

Громадська організація «Центр демократичних реформ і медіа» була створена 2015 року (далі – ГО «Ц-ДРіМ») з метою просування медіаграмотності, громадянської та цифрової освіти, демократичних цінностей серед молоді та закладів освіти. Експерти ГО «Ц-ДРіМ» – одна з найактивніших команд в Україні, яка бере участь у розробці та просуванні молодіжних проєктів, надає консультації у сфері медіа, впроваджує освітні інновації.


У 2015-2017 діяльність організації зосереджувалась на нормотворчій діяльності, зокрема експерти організації брали участь у розробці: проєкту ЗУ України «Про захист викривачів і розкриття інформації в суспільних інтересах», проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до п. 8 Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензій та видачу дублікату ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги», проєкту ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження мовлення громад на принципах суспільного мовлення».

Пілотним проєктом ГО «Ц-ДРіМ» у 2018 році став «Media Teenz» – літня двотижнева школа з основ створення медійного контенту для молоді Києва. 40 учасників віком 12 -18 років долучились до навчальної програми, що містила тренінги та лекції, навчальні екскурсії та практичні завдання для шкільних редакцій. Учасники отримали комплексні знання з фактчекінгу та основ журналістики.
Головним проєктом громадської організації у 2018-2019 році є Kyiv Youth MediaLab – піврічна програма з розвитку медіаграмотності для гуртків журналістики ЗОШ №281 Святошинського району м. Києва та СЗШ №296 Дарницького району м. Києва. Програму навчання було сформовано так, що учасники отримали не лише теоретичні знання, а й навчилися працювати з архівними фото- та відеоматеріалами.
У 2019 році проведено більше 60 годин лекторію з медіаграмотності для учнів та людей старшого віку.

У 2019-2021 роках Kyiv Youth MediaLab трансформувалась у національну програму розвитку шкільних та молодіжних медіа Youth MediaLab (yml.com.ua), в межах якої функціонує Всеукраїнська веб-платформа, проводяться навчальні тренінги та вебінари, конкурси, створюється авторський відеоконтент, розробляються навчальні посібники, онлайн-додатки. Проєкт реалізувався ГО «Комунікації для змін» спільно з експертами ГО Ц-ДРіМ. Експерти Ц-ДРіМ надавали стратегічну та консультаційну підтримку з включення медійного компоненту у навчальний контент. Ц-ДРіМ здійснював супровід медіа команд, які отримували технічну підтримку від проєкту Youth MediaLab.


У березні-квітні 2021 році відбулась навчально-практична школа «Лабораторія створення сучасного навчального, просвітницького та дистанційного контенту з питань соціальної єдності» (Modelab) для Програми розвитку ООН з відновлення та розбудови миру (більше деталей тут).
Також експерти громадської організації брали участь в розробці комунікаційних кампаній з європейської інтеграції, ґендерної рівності, толерантності та інклюзії для Міністерства інформаційної політики України. Ініціативи громадської організації реалізовувалися у партнерстві з органами державної влади: Міністерством освіти та науки України, Міністерством цифрової трансформації України, Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики, Державним агентством розвитку туризму, ІА “Укрінформ”; громадськими організаціями – ГО “Комунікації для змін”, ГО “La Strada-Україна”, ГО “Ефективні комунікції”, ГО “Інститут масової інформації”, “Українська асоціація медіа психологів та медіа педагогів”, “Академія цифрового розвитку”; соціально відповідальним бізнесом – Google Україна. Експерти громадської організації мають досвід співпраці з такими міжнародними організаціями, як: Офіс Ради Європи в Україні, ПРООН, Фонд народонаселення ООН, ООН Жінки, ОБСЄ, Проєкт ЄС “Association4U”, USAID.

Наші політики